unicare > Služby > Adaptačný a rozvojový program pre deti 1-2 roky

Baby program - adaptačný a rozvojový program pre deti 1-3 roky

« späť na kurzy pre dospelých s deťmi

Detské centrum - BabySigns

Čo je Baby program

Pre rodičov, ktorí hľadajú účinný spôsob ako pripraviť svoje dieťa na vstup do škôlky sme pripravili sériu nových baby programov na podporu adaptačného procesu a rozvoj vybraných kompetencií dieťaťa, kde rodič je nablízku svojmu dieťaťu.

 

Rodičia detí, ktoré si dokážu program v radosti užiť už bez bezprostrednej prítomnosti rodiča, majú možnosť pracovať v našej zdielanej kancelári v UniCare coworking center - more for family with children​ ZDARMA.

 

Baby programy sú navrhnuté tak, aby ma rodič možnosť byť počas procesu adaptácie pri svojom dieťati. To mu uľahčí spoznávanie nového prostredia i ľudí.  

 

Prečo = dôvod rozhodnúť sa

  • prirodzená adaptácia dieťaťa na nové prostredie i ľudí za prítomnosti rodiča
  • rozvoj vybraných kompetencií rešpektujúc jedinečnosť a individualita vášho dieťaťa
  • získanie nových inšpirácii na hry s dieťaťom
  • spoznanie nových priateľov

 

Ako

Štvrtky doobeda. V cene každého kurzu (66€) je šesť dvojhodinových lekcií v štruktúre, ktorá kopíruje program jaslí, či škôlky. Začíname o 9:00 hod. rannou komunitou, ktorej súčasťou sú opakujúce sa rituály na podporu pocitu istoty a bezpečia dieťatka. Pre dieťa je dôležitá predvídateľnosť udalosti, ktorá napomáha k vytvoreniu pocitu pohody a spokojnosti.

 

ŠTVRTKY 9:00 - 11:00 hod. Montessori dielňa + ART terapia

V rámci Baby programov sa dieťatko spolu s rodičom zoznamujú s prvkami montessori pedagogiky, ktoré sú aplikované počas rôznych rolových hier. Hravou formou tak u dieťaťa rozvíjame symbolické myslenie, predstavivosť a fantáziu, zlepšujeme jemnú a hrubú motoriku a rozvíjame komunikačné a kognitívne (poznávacie) schopnosti dieťaťa.

 

Rodičia sa inšpirujú čo všetko môžu využiť z domácnosti na podporu rozvoja svojho dieťatka bez toho, že by bolo potrebné nakupovať drahé pomôcky.

 

V  poslednej polhodinke sú pre deti pripravené outdoor aktivity na podporu rozvoja najmä hrubej motoriky a psychomotorického vývoja. Rodičia, ktorí majú záujem sa môžu  v tomto čase stretnúť s Martinkou, ktorá si pripravila 6 týždňový blok „Ako na to“ kde prevedie rodičov domácimi overenými receptami ako detský kašeľ, soplíky, zápchy, nočné plače a pod.

V rámci ART terapie sa dieťatko zoznamuje s výtvarnými aktivitami a vytvára si tak vzťah k umeniu, kráse, estetickému vnímaniu. Dostáva sa do sveta farieb a fantázie, učí sa vytrvalosticibrí sa jeho pozornosť a výdrž, učí sa empatii a poriadkumilovnosti.

 

Vieme, že často krát sa rodičia neodhodlávajú ku takému typu aktivít v domácom prostredí z obavy z veľkého upratovania po skončení aktivity ;). Výhodou tohto kurzu je, že upratovanie je nás a ušetrený čas môžete hravo stráviť s Vašim dieťatkom.

 

Ďalšou výhodou baby programu je aj, že sa dieťatko dostáva do kontaktu s inými deťmi a zažíva rôzne sociálne interakcie. V rámci týchto interakcií sa učí kooperácii, učí sa, ako vyriešiť drobné konflikty, ako pomôcť druhému, učí sa empatii a porozumeniu, v neposlednom rade dieťa zažije veľa zábavy.

 

Termíny: Štvrtky  9:00 - 11:00 hod.

 

Cena:  66,00 €/6 dvojhodinových lekcií 


S kým

Mgr. Ing. Kvetoslava Drážovská – riaditeľka UniCare centra. 

100% garancia spokojnostiSvoje dlhoročné skúsenosti v oblasti vzdelávania a osobného rozvoja dnes zúročuje v práci s deťmi. 

Je autorkou Kids Adaptation & Development Program, kde zúročila svoje niekoľkoročné skúsenosti s prácou s deťmi.

 

 

Prihláška na kurz

Po stopách veľkonočného zajaca

Po stopách veľkonočného zajaca

Hracia stena T-WOOD

Hracia stena T-WOOD

Lucinka Pusinka na DVD

Lucinka Pusinka na DVD v UniCare centre

Nové kurzy v UniCare Centre

 

Nové kurzy v UniCare Centre

Interiérové ihrisko 9.00-19-00
Prečo klienti preferujú služby UniCare centra

 

Why our clients prefer UniCare center services

Flexi starostlivosť

Flexi starostlivosť

10 + 1 DÔVODOV PREČO PRÍSŤ do UniCareCenter

» viac

 

UniCareCenter

 

... čaká Vás jedinečný a inšpiratívny...

    prístup
    prostredie
    pedagógovia